Jmenuji se Lenka a předávám studentům klíč k učení.

Ačkoliv jsem sama byla vždy jedničkářka, nebylo tomu tak samo od sebe – zkrátka jsem se jen uměla učit. Bylo mi pak líto spolužáků, kteří s učivem bojovali. Věděla jsem totiž, že se trápí zbytečně… Že by jim stačilo znát jen pár jednoduchých kroků!

Už na střední jsem proto začala spolužákům s učením pomáhat. Po úspěšné maturitě a absolvování přijímacích zkoušek jsem začala studovat práva, a dokonce jsem se stala ambasadorkou svojí univerzity. To pro mě znamenalo, že jsem navštěvovala střední školy, kde jsem středoškoláky seznamovala s vysokoškolským životem, pojmy, přijímačkami a tipy k nim. Studium na vysoké škole i ambasadorství mi ukázaly, že se situace na školách moc nemění – často i velmi šikovní studenti tápou v učení. Nikdo nás totiž nikdy pořádně neučil se učit.

Jsem přitom přesvědčena, že se efektivně učit může každý. Ačkoliv nejsem psycholog ani pedagog, začala jsem svoje osvědčené poznatky předávat svým kamarádům. Když jsem viděla, že jim fungují, rozhodla jsem se je sdílet i s vámi.

Na koho se zaměřuji?

Snažím se pomáhat zejména studentům středních škol a prvních ročníků vysokých škol. Ze své praxe totiž vím, jak tíživě na studenty působí příprava na maturitu, přijímačky i vysokoškolské zkoušky. Věřím, že jim tipy, které jsem (nejen) za studium práv nasbírala, mohou od stresu spojeného s učením výrazně ulehčit.

Jak pomáhám?

Zadarmo sdílím tipy na instagramovém účtu @jak-se-ucit i v článcích na tomto webu.

Aktuálně pro vás chystám e-book, který všechny podstatné informace shrne na jednom místě. Dále po domluvě realizuji individuální konzultace, ve kterých společně se studenty nastavujeme základ pro jejich ideální učební strategii, představuji jim techniku systematického uvažování, a navíc jim pomáhám překonat překážky, které ve vztahu k učení mají.

2 months ago
2 months ago
3 months ago
3 months ago
3 months ago